تبلیغات
زیر چتر آسمان - چهار قانون شادکامی و موفقیت
زیر چتر آسمان

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

صفحات جانبی

چهار قانون شادکامی و موفقیت

در اینجا چهار قانون مهم شادکامی و موفقیت بیان گردیده است . توصیه من به شما این است که در طول ماه ، هر هفته یکی از قانون ها را به کار ببرید و بعد از این ، هر روز از این قانون ها استفاده کنید و آنها را در زندگیتان به کار ببرید .
چهار قانون شادکامی و موفقیت


قانون اول :

نعمت هایت را بشمار

نعمت هایی را که در زندگی داری ، بشمار . چرا فقط توجهت را بر روی نداشته هایت متمرکز میکنی و فکرهایت را درهم میریزی ؟ این اولین قانون است . از هم اکنون کاغذ و قلمی بردار و تمام داشته هایت را که خدای مهربان ، تقدیمت کرده است ، بنویس و به خاطر آنها ، خدا را شاکر باش ، نعمت شنیدن ، صحبت کردن ، دیدن و هر چیزی را که داری . تو چیزهای زیادی داری . نعمت های تو از ظرفیتت بیشتر است و تو هرگز به آنها فکر نمیکنی و از آ ها بهره نمیبری . خداوند ، این نعمت ها را که با سخاوت به تو اهدا کرده ، در نظرت خیلی عادی و معمولی جلوه کرده است .

حتی اکنون ، تو از نعمت هایی که میتوانند به تو سربلندی و افتخار ببخشند ، برخورداری . اینها گنجینه هایی هستند که مانند ابزاری برای ساخت ، میتوانند آینده بهتر تو را پی ریزی کنند . از امروز شروع کن ، ضعف هایی که شکست تو را فراهم می آورند ، فقط در فکر تو زندگی میکنند .

فهرست نعمت هایت را دوباره مرور کن ، دارایی هایت را حساب کن . تو خیلی از چیزها را داری که دیگران از آن محروم اند . روی این قانون ، خوب فکرکن .

قانون دوم :

بی نظیر بودنت را جار بزن

تو خودت را در قبرستان ناکامیها و فکرهای منفی ، دفن کرده ای و همان طور که دراز کشیده ای ، حتی نمیتوانی شکست هایت را ببخشی و خودت را با تنفر از خویشتن و متهم سازی خود ، نابود سازی و خود را در مقابل دیگران ، مقصر میدانی . حالا از قبرستانی که در آن ، جز ناکامی و نا امیدی نیست ، بیرون بیا و به خودت هر روز بگو :

من گنجینه با ارزشی هستم ، چون خدای یکتا من را آفریده و در دنیا یکی مانند من خلق نشده است . بی نظیر بودن و نادر بودنت را جار بزن و به آن افتخار کن .

چرا به کسانی که تو را خوار میپندارند ، گوش میدهی و از همه بدتر ، آنان را باور داری ؟
من بی نظیرم و به خودم افتخار میکنم . این را با فریاد ، هر روز بگو .

قانون سوم :

یک کیلومتر ، بیشتر از آن چه باید راه بروی ، راه برو

تنها عامل دست یابی به موفقیت ، آن است که خدمتی بهتر و بیشتر از آن چه از تو انتظار میرود ، ارائه دهی . مهم نیست که وظیفه تو چیست . مطمئن ترین راه برای اینکه خودت را به حد متوسط بکشانی ، این است که به اندازه وظیفه ای که برایت مشخص شده است ، کار کنی . به این فکر نکن که اگر بیش از دستمزدت کار کنی ، به تو اجحاف شده است زیرا اگر پاداش کار تو ، امروز به تو بازنگردد ، فردا به طور حتم ،
بازخواهد گشت .

یک کیلومتر ، اضافه راه برو . نگران خودت نباش ، لیاقت تو بیش از این هاست ، آن را به سوی خود بکش . هر خدمتی که انجام میدهی ، بی پاداش نخواهد بود و اگر پاداشت را زود دریافت نکردی ، نگران مباش زیرا هرچه دیر آید ، خوش آید . تو نمیتوانی موفقیت را احضار کنی ، تو فقط میتوانی لیاقت و شایستگی آن را داشته باشی .

قانون چهارم :

از نیروی انتخابت ، عاقلانه استفاده کن

تو حق انتخاب داری ، تو میتوانی بین شکست و ناامیدی یا شادمانی و کامیابی ، یکی را انتخاب کنی . انتخاب با توست ، انتخاب ، منحصر به فرد توست . تو با قدرت انتخابی که داری ، میتوانی در شکلی بالاتر ، دوباره متولد شوی . به خودت بنگر ، به انتخاب هایی فکرکن که تاکنون کرده ای ، به لحظه هایی که روی زانو افتاده ای تا فرصت انتخاب دوباره به تو داده شود . آن چه گذشته ، گذشته است .

از قدرت انتخابت ، عاقلانه سود ببر .
به جای تنفر، عشق،
به جای ایستایی ، پویایی ،
به جای تأخیر ، عمل
و به جای فکرهای منفی ، فکرهای مثبت را انتخاب کن .

حالا که چهار قانون شادکامی و موفقیت را یاد گرفتی ، فراموش نکن که در هر حال آنها را به کار ببری . دیگر به فکر گذشته نباش ، از امروز ، امروز لذت ببر و از فردا ، فردا .
تو توانایی این را داری که شگفتیهای عظیمی در زندگی ات به وجود آوری .
پتانسیل تو نامحدود است .

خودت را همیشه باور کن .

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : masoume eslahi

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان