تبلیغات
زیر چتر آسمان - شباهت لازم و ضروری بین زن و مرد
زیر چتر آسمان

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

صفحات جانبی

شباهت لازم و ضروری بین زن و مرد

شباهت لازم و ضروری بین زن و مرد
برای دیدن بقیه مطلب ادامه مطلب را کلیک کنید


1. شباهت در علایق و تمایلات : هر چه زن وشوهر در زمینه های بیشتری علایق مشترک داشته باشند زندگی برایشان شیرین تر می شود مانند کار ,تفریح و معاشرت زیرا تنش و فشار را در زندگی کم می کند و حتما شما هم زن و شوهر هایی را دیده اید که به دلیل نداشتن علاقه مشترک مثلا در برنامه ریزی برای تعطیلات , جنجال به پا می کنند . یکی می خواهد در خانه بنشیند و دیگری می خواهد به سفر برود و هیجانات خاص آن را تجربه کند .

2. شباهت در ارزشها : بهتر است زن و مرد در مورد بیشتر ارزش ها وحدت نظر داشته باشند مثلا اگر یکی از طرفین به مسائل مذهبی علاقه مند است دیگری نیز چنین نظری داشته باشد.

3. شباهت در توقع از مسولیتهای زن و مرد : لازم است زن و مرد در مورد مسولیت هایشان در رابطه زناشویی اتفاق نظر داشته باشند مثلا اگر یکی کار کرد زن را در خانه به کار کردنش در بیرون ارجح می داند نظر دیگری نیز چنین باشد یا مثلا اگر زن به کمک کردن مرد در خانه معتقد است نظر شوهر نیز چنین باشد .

4. هوش : اگر زن و شوهر هر دو تقریبا به یک اندازه باهوش باشند رابطه همسری با مشکلات کمتری مواجه می شود یعنی هر چه آنها بتوانند مسائل را به شکل مشابهی ببینند و تجربه کنند محرکهایی که دریافت می کنند بیشتر شبیه به یکدیگر است و راحتر ارتباط برقرار کرده و در نتیجه همدیگر را بهتر می فهمند .

5. شباهت در صمیمیت و گرمی : بهتر است زن و شوهر از نظر گرمی یا سردی , صمیمیت و ایجاد فاصله با یکدیگر یا به اصطلاح بجوش و خون گرم بودن نیز شبیه به هم باشند حتما شما هم زن و شوهر هایی را دیده اید که یکی بسیار گرم و صمیمی و پر انرژی بوده و دیگری مثل فریزر سرد و یخ است و حتما متوجه شده اید که چقدر با هم ناهماهنگ هستند .

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : masoume eslahi

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان