تبلیغات
زیر چتر آسمان - نکات مهم در روابط زناشویی
زیر چتر آسمان

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

صفحات جانبی

نکات مهم در روابط زناشویی

چند فراز از سخنان دکترمجد درباره روابط زناشویی نرمال:

حتما لینک ادامه مطلب را بزنید


1- گردو ، پسته ، بادام و سایر گرمیجات هیچ ارتباطی با غریزه جنسی ندارد .

2- مساله ارتباط زناشویی ، ربط چندانی به دستگاه تناسلی هم ندارد ، چون نظام جنسی ما توسط مرکزی در مغز کنترل می شود و همین مرکز است که تمام سیستمهای تناسلی را به حرکت در می آورد . به همین دلیل است که وقتی افسرده ، مضطرب و یا عصبانی هستیم ، دیگر میل جنسی نداریم .

3- بعد از مغز ، همه چیز در کنترل هورمون ها و غدد مترشحه داخلی (هیپوفیز ، هیپو تالاموس ، تیرویید ، آدرنال ، بیضه و تخمدان ) است.

4- بعد از هورمون ها ، نوبت به ژنتیک می رسد و بعد هم سیستم خونی مهم است ، که اگر هر کدام اشکال داشته باشند ، مثلن: کم خونی داشته باشیم یا تالاسمی داشته باشیم در روابط جنسیمان دچار مشکل می شویم .

5- بیماری های عفونی ، مانند سل و بیماریهایی نظیر دیابت هم ، می توانند ارتباط جنسیمان را دچار اختلال کنند .

6- برای یک ارتباط زناشویی سالم و به هنجار ،آموزش مسایل جنسی قدم اول است اما قدم دوم ، داشتن احساسات و عواطف مثبت نسبت به همسر است . باید همسرتان را صمیمانه دوست داشته باشید . بیشتر مردان ، طالب زنانی هستند که قابلیت هایشان را تایید کنند و قبولشان داشته باشند . تحویل گیری مرد از طرف زن ، هم اثر مثبت جسمی و هم اثر مثبت روحی برای او دارد .

- اتاق خوابی که قرار است رابطه حنسی در آن صورت بگیرد ، باید اضطرابزا نباشد ، زیرا اضطراب شایعترین عاملی است که در سیستم گیرنده مغزی اختلال ایجاد می کند . رنگ اتاق خواب باید حتمن روشن باشد ، نور اتاق باید کافی باشد ، آیینه باید حتمن وجود داشته باشد و بهتر است یک موزیک آرام و بدون کلام هم گوشتان را نوازش دهد ، چرا که در این شرایط ، مغزتان برای یک ارتباط جنسی سالم ،آماده تر می شود .

8- آموخته های غلط و غیر علمی را باید از ذهنمان دور بریزیم :

خیلی از دختران ما این حرف غلط را از بزرگترهایشان شنیده اند که ، مردها پس از رابطه زناشویی نسبت به همسرشان سرد می شوند ، بنابر این ناخود آگاه هنگام اولین ارتباط حنسی آنچنان خود را منقبض می کنند که ... . بسیاری از مردان هم انتظار دارند که در اولین ارتباط حنسی با همسرشان ، پرده ضخیمی را به عنوان پرده بکارت به چشم ببینند .! و یا انتظار دارند که در اولین ارتباط حنسی با همسرشان ، خونریزی شدیدی را شاهد باشند .(پرده بکارت درست مانند مخاط لب نارک وظریف است و آن خون هم که شنیده اید ، اگر باشد ، چند قطره بیشتر نیست .)
9- زن و شوهر قبل از ارتباط حنسی باید ،دوش کامل گرفته و خودشان را خوشبو کنند . تراشیدن موهای زاید حتمن انجام شود . سیستم های تناسلی را هم باید حتمن شستشو داد ، ترجیحن با 200 سی سی آب ولرم و یک قاشق ساولن مایع . سپس نوبت به آرایش کامل می رسد .

10- مغازله با بوسیدن شروع می شود ، بنابراین نمیز بودن لب و دهان و دندان مهم است . قبل از معاشقه از چیزهایی مانند سیگار که نفستان را بدبو میکند ، حتمن پرهیز کنید . بوسه معمولن با لمس همراه است و منظور از لمس ، تماس نرم پوست با پوست است ، همان طور که یک مادر کودکش را نوازش می کند .

لمس باید روی صورت ، گردن ، موها ، تنه و ... و به ملایمت انجام بگیرد . این لمس را خانم ها خیلی دوست دارند و بسیاری از خانم ها هم طی این مرحله ارضا می شوند . (متخصصان توصیه میکنند که شوهر از همسرش سوال کند که مایل است کدام قسمت بدنش مورد لمس قرار بگیرد .)


11- بعد از این مقدمات ، زن برای مقاربت آمادگی کامل بیدا میکند . سیستم کلی مقاربت به شکل قطع و وصل است که منجر می شود انبساط عضلانی مناسبی در مجرای تناسلی خانم ها بوجود بیاید . حرکات جنسی باید به شکل توامان توسط مرد و زن صورت بگیرد و هیچکدام از طرفین هم نباید منفعلانه عمل کنند . (مردان از نظر فیزیولوژیک خیلی زودتر از زنان ارضا می شوند .)

در طی مقاربت ، از رد وبدل کردن کلمات عاشقانه و محبت آمیز غفلت نکنید و بعد از آن نیز از ابراز محبت غافل نشوید ، که مبادا یکی از طرفین دچار این توهم شود که همسرش او را فقط برای رابطه زناشویی می خواهد و بس ، چون تصوری زجرآور و آزاردهنده است.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : masoume eslahi

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان