تبلیغات
زیر چتر آسمان - 11 راه برای دلنشین شدن رابطه دوستی یا ازدواج شما
زیر چتر آسمان

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

صفحات جانبی

11 راه برای دلنشین شدن رابطه دوستی یا ازدواج شما

  • ١١ راه برای دلنشین شدن رابطه دوستی یا ازدواج شما

    چرا بعضی از ازدواج‌ها و دوستی‌ها برای همیشه دوام می‌آورند اما بعضی دیگر در کشمکش غرق می‌شوند و در نهایت هم محکوم به شکست هستند .
    آخرین تحقیقات روانشناسان اگر توسط زوج‌ها جدی گرفته شود قطعا می‌تواند کمک شایانی در حفظ ازدواج و یا یک رابطه جدی دوطرفه باشد. کافی است سرنخ‌های کوچک را کمی جدی بگیرید .

لطفا ادامه مطلب را کلیک کنید


١ - با هم بخندید این یک نشانه خوب است .

خندیدن استرس را کم می‌کند. این را بدانید که اگر کمتر بخندید استرس بیشتری خواهید داشت و همین مسأله می‌تواند تأثیر مستقیمی روی زندگی زناشویی یا رابطه شما داشته باشد. بنابراین سعی کنید این استرس را از بین ببرید. برای این کار دم دست‌ترین راه را انتخاب کنید. بستگی به موقعیت شما دارد، بطور مثال در تورهای شاداب شرکت کنید یا مثلا هفته‌ای یکبار یک فیلم کمدی تهیه کنید و هر دو با هم تماشا کنید تا در واقع به لحاظ روحی هر چند روز یک بار ریکاوری کرده باشید. این ریکاوری همان خندیدن با یکدیگر است. خنده معجزه زندگی شماست .

٢ - برای آشتی پیش قدم شوید .

خدایی نکرده اگر جرو بحثی هست، آیا شما کسی هستید که بعد از جروبحث قدم اول را برای عذرخواهی کردن بر می‌دارد؟ جدیدترین تحقیقات نشان می‌دهد که اگر یکی از شما دو نفر بلافاصله بعد از جر و بحث برای آشتی قدم برمی‌دارید و اخم کردن را کنار می‌گذارید پس ازدواج محکمتری نسبت به دیگر زوج هایی دارید که هیچکدام حاضر نیستند برای پایان دادن به یک دعوا پیشقدم شوند و از دل دیگری در بیاورند .

٣ - گذشت هم اندازه دارد گذشت
اتفاق بسیار جالب توجهی است .

خیلی از زنان از آنچه که می‌خواهند به راحتی چشم‌پوشی می‌کنند تا همسران‌شان را خوشحال کنند اما تحقیقات اخیر نشان داده گذشت بیش از حد گاهی اوقات دردسرساز می‌شود. با این وصف زنان و مردانی که کمتر از حقوق طبیعی و منطقی خود چشم پوشی می‌کنند ازدواج‌ها و دوستی‌های موفق‌تری نسبت به بقیه دارند. در واقع هر چیزی در جایگاه و زمان خودش .

٤ - جملات مثبت را از هم دریغ نکنید .

معمولا هر چند وقت یک بار به همسرتان یا دوستتان "بله" می‌گویید؟ یا یک واژه مثبت دیگر. روانشناسان بر این باورند که تعداد جمله‌های مثبت و منفی که در یک محاوره معمول بین شما و همسرتان رد و بدل می‌شود تأثیر بسزایی در دوام زندگی زناشویی و یا دوستی جدی شما دارد. اگر در مقابل هر یک جمله نه چندان خوشایندی که هر از گاهی بین شما و همسرتان یا ذوستتان رد و بدل می‌شود. ٥ جمله زیبا و دوست داشتنی به یکدیگر بگویید شک نکنید که زندگی مشترک شما با دوام‌تر و البته زیباتر و رویایی خواهد شد.

٥ - شما شروع کنید .

تمام جمله‌هایی که از شما و همسرتان شنیده می‌شود به خوبی نشان می‌دهد که چقدر شبیه هم هستید. شما جمله‌ای را شروع می‌کنید و همسرتان ناخودآگاه آن را همان طور تمام می‌کند که شما انتظارش را داشتید. این یعنی اوج شباهت. اگر این اتفاق برای شما می‌افتد بدانید که بسی خوشبخت هستید .

٦ - لبخند بزنید .

تحقیقات اخیری در هندوستان روی ٦٥٠ نفر از مردمان میانسال نشان داده آن عده که در عکس‌های دوران نوجوانی‌شان بیش از بقیه لبخند به لب دارند در زندگی زناشویی خود موفق‌تر بوده‌اند و البته خبر بد برای آن دسته از افرادی که در دوران نوجوانی همواره روی مودهای بی‌حوصلگی بوده‌اند و کمتر لبخند به لب داشته‌اند اینکه زندگی زناشویی آن در خطر است! پس از همین حالا شروع کنید .

٧ - خوب بخوابید .

خواب شبانه بد می‌تواند روز شما را خراب کند. چطور؟ کاملا طبیعی است وقتی خوب نمی‌‌خوابید روز بعد اعصاب و روان‌تان به هم ریخته است و در نتیجه هیچ بعید نیست در آن روز خاص روابط خانوادگی‌تان را هم درست به خاطر بی‌حوصلگی به تنش بکشانید. اگر این بدخوابی‌ها تکرار شود آنوقت تنش هم به جز لاینفک زندگی و یا مراودات روزانه شما تبدیل خواهد شد. پس سعی کنید شب‌ها کامل و منظم بخوانید .

٨ - جملات رومانتیک فراموش نشود .

"من ظرف‌ها را شستم" و "من آشغال‌ها را بیرون گذاشتم"، یا باز کردن درب خودرو برای خانم‌ها (البته هر از چندگاهی و نه همیشه)، گفتن جمله ساده این که حالت چطور است (از ته دل)، گاهی اوقات این جملات می‌توانند بسیار رمانتیک باشند به خصوص وقتی مخاطب شما دوست صمیمی و یا همسرتان باشد. بهتر است در کارهای خانه و یا دوستی مشارکت وجود داشته باشد چون اگر همه امورخانه و یا دوستی تأکید می‌کنیم همه امور فقط به عهده یکی از شما دو نفر باشد آن فرد به مرور زمان احساس بی‌ارزش بودن می‌کند این موضوع برای زندگی و دوستی شما خطرناک خواهد بود .

٩ - شبیه هم باشید .

دوستان و یا زوج‌هایی که عادت‌های مشابهی دارند زندگی و یا دوستی بادوام‌تری خواهند داشت و در واقع ازدواج آنها موفق‌تر خواهد بود. اگر بین یک زن و شوهر فقط یکی از آنها سیگاری باشد احتمال جدایی بین آنها خیلی بیشتر از زوج‌هایی است که یا هر دو سیگاری هستند یا هر دو کلا سمت سیگار نمی‌روند. عادت‌های مشابه حتی به شکل منفی زندگی زناشویی را بادوام‌تر می‌کند .

١٠ - تلفن‌ها را کوتاه کنید .

وقتی در طول روز همسر یا دوستتان سرکار است بد نیست یکی، دو باری با یک تلفن کوتاه احوال او را بپرسید. البته تأکید بر تلفن کوتاه است آن هم حداکثر دو بار در روز چه این که بیشتر از این ممکن است اوضاع را خراب کند. زنگ بزنید و برای یک دقیقه فقط حالش را بپرسید و یک خسته نباشید به او بگویید. حرف‌های بیشتر را بگذارید برای وقتی که او به خانه بازمی‌گردد. اگر پای تلفن مکالمه را طولانی کنید آن هم بدون توجه به این که همسرتان سرکار است و از هر موضوعی حرف بزنید هم او را کلافه کرده‌اید هم دیگر حرفی برای شب هنگام که به خانه برمی‌گردد و یا در قرار تفریحی‌تان باقی نگذاشته‌اید .

١١ - از تو سپاسگذارم

خوشبختی گاهی فقط در سه کلمه خلاصه می‌شود."از تو ممنونم" دوستان یا همسرانی که در قبال کارهی کوچکی که برای هم انجام می‌دهند از این سه کلمه استفاده می‌کنند و به زبان ساده قدردان زحمات ریز و درشت یکدیگر هستند زندگی محکم‌تری خواهند داشت. اگر بابت کاری از شما قدردانی شود طبیعی است که مایل به تکرار آن هستید. خوب دقت کنید. این اتفاق به یک مکانیزم چرخشی در زندگی ما تبدیل می‌شود. این هم درست همان چیزی خواهد بود که لازمه خوشبختی ماست .

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : masoume eslahi

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان